SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR
 
Alkaliv Mug kaç yıl kullanılabilir?
Alkaliv Mug'ınızı kullanım talimatına uyduğunuz taktirde 3 yıl boyunca kullanabilirsiniz.
 
Alkaliv Mug'ın içine çeşme suyu mu yoksa hazır su mu koymam gerekir?
- Alkaliv Mug'ınızın içine çeşme suyu veya hazır su koyabilirsiniz.

** Çeşme suyunda klor olduğu için tat ve koku olarak sizi rahatsız edebilir, ancak suyu Alkali ve Antioksidan hale getirmesine engel olmaz.

** Hazır su kullandığınızda ise klor etkisi olmayacağı için içimi daha yumuşak olacaktır.

Bunun dışında bir fark yoktur.

 
Alkaliv Mug'ımı temizlemek için sirke mi, yoksa limon suyu mu kullanmam gerekir?
Her ikisini de kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken tek husus limon veya sirkeyi Alkaliv Mug'ınıza koyduktan sonra en fazla 1 dakika bekletip derhal durulanmasıdır. 1 dakikadan fazla bekletildiği taktirde taşların özelliği ve kullanım süresi düşmektedir.
 
Alkaliv Mug'ın içinde suyu 10 dakikadan fazla tutarsak taşların özelliği bozulur veya Mug'ımın ömrü kısalır mı?
Hayır. Alkaliv Mug içine koyduğunuz su 5 dakika sonra Alkali ve Antioksidan güce ulaşır. 10 dakika sonra ise maksimum seviyeye ulaşır. Bu süreden sonra bekleyeceğiniz süre suyunuza ekstra değer kazandırmaz çünkü zaten suyunuz maksimum doygunluğuna ulaşmış olacaktır.
 
Alkaliv Mug'ımı nerde muhafaza etmeliyim?
Alkaliv Mug'ınızı uzun süre "direk" güneş ışığına maruz bırakmayınız. Aksi halde yüksek mineralli sular, uzun süre hareketsiz ve güneş ışığına maruz kalırsa yosunlaşma meydana gelebilir. Ancak bu aynı zamanda suyunuzun canlı (taze) bir su olduğunu da gösterir. Örneğin; Dağdan gelen doğal kaynak sularına dikkat ederseniz, yüzeylerin hareketsiz bekleyen kısımında ve yanındaki taşlarda yosunlaşma olduğunu görürsünüz.
 
Alkaliv Mug'ımı buzdolabına koyabilir miyim?
Evet. Ürünüze herhangi bir zararı olmaz.
 
Alkaliv Mug'ımın içine sudan başka bir içecek koyabilir miyim?
Hayır. Çeşme suyu veya hazır su dışında koyacağınız her tür içecek, doğal taşlarınızın ömrünü kısaltır ve ürünün yapısını bozulmasına sebep olur.
 
Alkaliv Mug'ın içine sıcak veya soğuk su koyabilir miyiz?
Evet. Ürününüz sıcak ve/veya soğuk sudan etkilenmemektedir.
 
Alkaliv Mug'ın doğal taşlarında yosunlaşma oluştu ne yapmalıyım?
Alkaliv Mug'ınızda, kullanım talimatına uyduğunuz sürece yosunlaşma meydana gelmez. Uzun süre hareketsiz ve güneş ışığına maruz kalmış Mug'larda meydana gelebilecek olan yosunlaşma, taşların tamamen doğal olması sebebiyle meydana gelir. Normal temzile işlemini bir kaç dakika artırarak yapabilirsiniz. Eğer başarılı olamazsanız. Bu işlemi sıcak su ile yapıp, bununla birlikte mineral kutusunu şişeden çıkartarak ayrı ayrı temzileyebilirsiniz.